تبلیغات
وبلاگ جوان - علت تشكیل مثلث برمودا

وبلاگ جوان - علت تشكیل مثلث برمودا

به وبلاگ علی زینالی خسروشاهی « وبلاگ جوان »خوش آمدید.

به وبلاگ علی زینالی خسروشاهی « وبلاگ جوان »خوش آمدید.

وبلاگ جوان - علت تشكیل مثلث برمودا به وبلاگ علی زینالی خسروشاهی « وبلاگ جوان »خوش آمدید.

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

علت تشكیل مثلث برمودا

علت تشكیل مثلث برمودا

فعالیت گروهی از باكتری‌ها در عمق دریا كه با تولید گاز متان باعث ایجاد میدان مغناطیسی قوی می‌شوند، عامل اصلی پدیده مثلث برمودا است. مهناز مظاهری سرپرست پژوهشكده زیست فناوری سازمان پژوهش‌های صنعتی و علمی ایران با اعلام این مطلب گفت: در یك اكوسیستم دریایی برای حذف آلودگی باید از باكتری‌هایی كه نقش جذب آلودگی را بیشتر ایفا می‌كنند استفاده كرد و موجودات ارگانیسمی در اكوسیستم خود ایفای نقش بهتری خواهند داشت. 
وی افزود: میكرو ارگانیسم‌ها موجودات ریزمیكروبی دریایی هستند كه در دریا به‌صورت طبیعی وجود دارند و گروه‌های زیادی از این میكرو ارگانیسم‌ها در دریا كارهای خاصی را انجام می‌دهند.
سرپرست پژوهشكده زیست فناوری سازمان پژوهش‌های صنعتی و علمی ایران درباره تجمع بیش از حد میكرو ارگانیسم‌ها در یك اكوسیستم به بیان مثالی در این خصوص پرداخت و بیان كرد: تجمع بیش از حد میكرو ارگانیسم‌ها در یك اكوسیستم سبب فعالیت غیرقابل كنترل و ایجاد خسارت‌های غیرقابل جبران خواهد شد.
وی ادامه داد: محققان امریكایی علل اصلی بروز پدیده مثلث برمودا را ناشی از فعالیت گروهی از باكتری‌هایی می‌دانند كه در عمق دریا تولید گاز متان می‌كردند و این خود سبب ایجاد میدان مغناطیسی قوی در دریا شده كه همه چیز را در خود فرو می‌برد.
باكتری‌ها مهمترین محور بحث در اكوسیستم دریا به شمار می‌روند و در حذف انواع آلاینده‌ها به ویژه آلاینده‌های نفتی یا فلزات سنگین و جداسازی تركیبات معدنی در دریا كاربری دارند.
وی با اشاره به این‌كه تمام میكرو ارگانیسم‌ها به اكوسیستم خودشان بهتر جواب می‌دهند، بیان كرد: بهترین روش جهت استفاده از این میكرو ارگانیسم‌ها همان محیط كشت اكوسیستم خودشان است.مظاهری تصریح كرد: تهیه رنگ‌های زیستی، تهیه بیواندیكاتورها، جذب آلودگی نفتی از دریا، حذف آلودگی از فلزات سنگین كاربردهای متفاوت میكرو ارگانیسم (باكتری‌ها) محسوب می‌شوند.
وی درباره منابع تغذیه میكرو ارگانیسم‌ها نیز بیان كرد: منبع كربن و نیتروژن به خصوص نسبت مناسب كربن به نیترون سبب می‌شود میكرو ارگانیسم‌ها در فرایند تجزیه در طبیعت مشاركت گسترده‌تری داشته باشند.مظاهری با اشاره به حذف آلودگی از اكوسیستم دریایی اظهار كرد: در یك اكوسیستم دریایی برای حذف آلودگی باید از باكتری‌هایی كه نقش جذب آلودگی را بیشتر ایفا می‌كنند استفاده كرد و موجودات ارگانیسمی در اكوسیستم خود نسبت به ایفای نقش خود بهتر پاسخ می‌دهند.تاریخ : دوشنبه 4 خرداد 1394 | 04:01 ب.ظ | نویسنده : علی زینالی خسروشاهی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By Slide Skin:.